Περιγραφή Εφαρμογής:
Δοκιμαστής Δόνησης Τύπου Ηλεκτροδυναμικής Υψηλής Συχνότητας με Λειτουργία Φάσματος Απόκρισης Κρούσης χρησιμοποιείται σε εκπαιδευτικά, ερευνητικά και εργαστηριακά περιβάλλοντα. Έχειυιοθετήσει τη δομή διπλού μαγνητικού κυκλώματος, αυτο-δημιουργημένους σκελετικούς κύκλους δράσης, εναέρια στήριξη και ρουλεμάν κυλίνδρων και γραμμική καθοδήγηση, προηγμένη σύγχρονη τεχνολογία απομόνωσης και ειδική τεχνολογία, μπορεί να ολοκληρωθεί σε δοκιμές ημιτονοειδούς δόνησης τριών αξόνων X, Y, Z και δοκιμές τυχαίας δόνησης ευρείας ζώνης, για να ολοκληρωθεί από το κλασικό (ημί-ημίτονο, τραπεζοειδές, οδοντωτό κύμα) παλμό και δοκιμή φάσματος απόκρισης κρούσης. Αυτά τα προϊόντα χρησιμοποιούνται ευρέως στην εθνική άμυνα, τα όπλα, την αεροπορία, την αεροδιαστημική, τις επικοινωνίες, τα ηλεκτρονικά, τις ηλεκτρικές συσκευές, τις επικοινωνίες, τις οικιακές συσκευές και άλλους τομείς.
| Μοντέλο: ES-30 | |
|---|---|
| Ώθηση ημιτόνου | 3000kgf |
| Τυχαία ώθηση | 3000kgf |
| Ώθηση κρούσης | 6000kgf |
| Εύρος συχνοτήτων | 3~2800Hz |
| Συνεχής μετατόπιση | 51mm |
| Η επίδραση της μετατόπισης | 51mm |
| Μέγιστη ταχύτητα | 1.8m/s |
| Μέγιστη επιτάχυνση | 981m/s2 |
| Διάμετρος κινούμενου πηνίου | Φ450mm |
| Επιτρέψτε εκκεντρική ροπή | >196N.m |
| Σημείο σύνδεσης φορτίου | 6 σημεία |
| Ισοδύναμη μάζα κινούμενων μερών | 40kg |
| Μέγεθος βίδας πάγκου (standard) | M10 |
| Κατεύθυνση δόνησης | κάθετη + οριζόντια δόνηση |
| Αξονική συχνότητα απομόνωσης | <3Hz |
| Μέγιστο φορτίο | 500Kg |
| Διαρροή μαγνητικής ροής | <1mT |
| Διαστάσεις (χωρίς συσκευασία) (Μ×Π×Υ) | 1000mm×550mm×850mm |
| Βάρος τραπεζιού δόνησης | 1300kg |
![]()
Χαρακτηριστικά Μηχανής Δοκιμής Δόνησης:
1. Καλοσχεδιασμένος σκελετός δυναμικού κύκλου, με υψηλότερη αξονική συχνότητα συντονισμού σταδίου.
2. Διπλό μαγνητικό κύκλωμα, χαμηλή διαρροή μαγνητικής ροής, συμπαγής δομή και λογική.
3. Ρουλεμάν κυλίνδρων ράβδου rocker ευθεία και σύνθετο σώμα προσανατολισμού εισαγωγής, ικανότητα εκκεντρικού φορτίου.
4. Βάση απομόνωσης Trunnion αφιερωμένη στη χρήση ορμονών, η εγκατάσταση της κινητής ευκολίας.
5. Προηγμένη τεχνολογία κίνησης γύρω από το σύστημα για να διασφαλιστεί η υψηλή αξιοπιστία του δυναμικού κύκλου.
6. Νέος σχεδιασμός αγωγού και ενίσχυση του ψυκτικού αποτελέσματος.
7. Στατική ακαμψία, δυναμική ακαμψία του ρουλεμάν μικρό μπαλόνι, αυξάνοντας την ικανότητα φόρτωσης του τραπεζιού δόνησης, βελτιώνοντας την απόδοση χαμηλής συχνότητας.
Σύνθεση τουΜηχανή Δοκιμής Δόνησης Ηλεκτρομαγνητικής Υψηλής Συχνότητας:
Πάγκος δοκιμής δόνησης, ενίσχυση ισχύος, ανεμιστήρας ψύξης, τραπέζι ολίσθησης, κάθετος επεκτατήρας
![]()